napja 
 

3 ok, amikor mindenképpen ki kell cserélni a mellimplantátumot (Egészség - Egészség)
3 ok, amikor mindenképpen ki kell cserélni a mellimplantátumot

Vannak esetek, amikor a lehető leggyorsabban kell kicserélni a szilikon implantátumokat, de a rendszeres vizsgálatok mellett ez minimálisra csökkenthető. Szakértőnk segítségével megmondjuk, melyek azok. Időről-időre felröppennek olyan hírek, mikor „életmentő műtétnek” neveznek egy-egy mellimplantátummal kapcsolatos operációt. Ez a kifejezés azonban gyakran félrevezető. De mi az igazság? Dr. Molnár Istvánnal, a Dr. Rose Budapest Plasztikai Intézet plasztikai sebészével jártuk körül a témát.

Mikor válhat mihamarabb szükségessé az implantátumcsere?

1. Ha egészségügyi problémát okozhat

Nem egyszer előfordul, hogy egy-egy implantátumgyártó visszahív egyes terméksorozatokat, minőségi probléma vagy lehetséges egészségkárosító hatás miatt. - Felszíntől függően kétféle mellimplantátumot különböztetünk meg, a simát és a texturáltat. Az, hogy a gyártó visszahív-e egy modellt, független az implantátum felszínének kialakításától. Termékvisszahívás esetén azokat, akiknek az adott típusú szilikonpárnát ültettünk be, tájékoztatjuk a lehetőségekkel kapcsolatban. – mondta el a Dr. Rose Budapest Plasztikai Intézet plasztikai sebésze.

2. Ha lejár a szavatossága

Régen átlagosan 10 év volt a mellimplantátumok – gyártók által vállalt – szavatossági ideje, ami azt jelentette, hogy rendszeresen kés alá kellett feküdnie azoknak a nőknek is, akik nem vágytak nagyobb keblekre, elégedettek voltak a korábban beültetett méretűvel. – A szavatossági idő most már hosszabb, hiszen most már jóval fejlettebb implantátumokat készítenek a gyártók, így ezen ok miatt ritkábban kell megismételni a műtétet. A legmagasabb minőségű, prémium kategóriás szilikon implantátumokra pedig egyenesen élethosszig tartó garanciát vállalnak a gyártók, igaz, ezek a legdrágábbak is. – tudtuk meg a szakértőtől.

3. Ha kiszakad az implantátum

Gyakori félelem, hogy a szilikon szivárogni kezd az implantátumból. - Ez a régebbi modelleknél még előfordulhatott, az anyag gyengesége miatt. Azóta azonban sokat fejlődött a technológia, így annak esélye, hogy ez megtörténik, nagyon kicsi. Valójában a modern implantátumok esetében csak külső behatásra sérülhet meg a burok, például súlyos autóbalesetnél. – tudtuk meg a Dr. Rose Budapest Plasztikai Intézet szakorvosától, aki azt is elárulta, mi a teendő akkor, ha a kiszakad a szilikon borítása. - Nagyon fontos tudni, hogy ekkor sem kell pánikba esni, hiszen a szivárgás nagyon lassú. Az implantátum kirepedésének felfedezése után az eltávolító beavatkozás pontosan megtervezhető és elvégezhető a megfelelő időpontban anélkül, hogy egészségkárosodás alakulna ki, hiszen a kifolyt szilikont el tudjuk távolítani. – mondta el Dr. Molnár István plasztikai sebész.

A szűrővizsgálat nem csak a daganatot látja

A rendszeres emlővizsgálat 40 éves kor felett kétévente fontos és szükséges. Ilyenkor nemcsak mammográfiát végeznek, hanem ultrahangos vizsgálatot is, ez a kétféle módszer kiegészíti egymást. Ha mindkettőt egyidejűleg alkalmazzák, nem kerülheti el a figyelmet semmilyen elváltozás, legyen szó egy esetleges daganatról vagy az implantátum elváltozásáról. - Régebben a mellnagyobbításon átesett hölgyek számára igazi tortúra volt a vizsgálat, sokan fájdalomra panaszkodtak, de mára a mammográfiai központok felkészültek az implantátumokkal dúsított keblekre és a diagnosztikai módszerek is finomodtak, így ez már nem akadályozhat meg senkit abban, hogy rendszeresen részt vegyen a szűrővizsgálatokon. – tanácsolja a Dr. Rose Budapest Plasztikai Intézet plasztikai sebésze.

 
<<< visszalépés
Jelenleg 1 olvasó böngészik a portálon
  Rólunk Kapcsolat