Idén országszerte 144 pince tárja szélesre kapuit a pünkösdi Nyitott Pince Napok akció keretében. 2012. május 26-28. között  a „kezdő és haladó borkedvelők” egyaránt megtalálhatják számításukat a pincék által kínált számos kedvezmény, illetve a Pünkösdi Bortúra során. Érdemes útra kelni és felkeresni Magyarország legnagyobb és legkorszerűbb vagy épp legapróbb, hagyományos pincészetét, ahol az elkötelezett borászok vendégszeretetében is részünk lehet! A pincelátogatás népszerűsítését és a hazai borturizmus élénkítését szolgáló, nagysikerű Nyitott Pince Napokat idén immár hetedik alkalommal rendezik meg. Az akció keretében, Pünkösd idején (2012. május 26-28. között) kétféle lehetőség is kínálkozik a borkedvelő társaságok számára borkóstolással egybekötött hétvégi programra:

Kedvezmények országszerte 144 nyitott pincében

Valamennyi borkedvelő élvezheti azt a számos kedvezményt, amelyet idén országszerte 144 pince kínál a Nyitott Pince Napok keretében. Az akcióban részt vevő pincék vállalták, hogy a három napból legalább két napon 10 és 19 óra között nyitva tartanak, továbbá a tulajdonos, gazda, borász vagy a borhoz értő személyzet fogadja a betérő vendégeket. A nyitott pincékben a látogatók legalább 3 féle bort általában 50%-os kedvezménnyel meg is kóstolhatnak regisztráció/előzetes bejelentkezés nélkül. Mivel a Nyitott Pince Napokon a tapasztalatok szerint évről évre 20-30 ezren indulnak útnak, érdemes időben megtervezni a borbarangolás állomásait! Az akcióban részt vevő pincék listája elérhető a www.itthon.hu valamint a www.nyitottpince.hu oldalakon.

Pünkösdi Bortúra: a tapasztaltabb borbarátok számára

A Nyitott Pince Napok akció idén egy újdonsággal, a Pünkösdi Bortúrával bővül. A program a borkultúrában már jártas és gyakorlott túrázók számára, valamint azoknak a borbarátoknak ajánlott, akik évek óta hűséges résztvevői a bor-gasztronómiai rendezvényeknek, illetve folyamatosan gyarapítják ismereteiket borklubokban, borismereti tanfolyamokon, borbemutatókon. A Pünkösdi Bortúrára előzetes regisztráció mellett 2-10 fős csoportok jelentkezését várják, és a részvétel további feltétele, hogy minimum egy borkultúrában jártas személy legyen a társaságban. A társaság tagjai a jelképes összegű regisztrációs díj – 3000Ft/fő – ellenében a kiemelt státusz mellett megkapják a névre szóló bortúra kalauzt, a Pünkösdi Bortúrában részt vevő pincék listájával, amely pincénként 1-1 ingyenes szakmai borkóstolásra jogosító bónt tartalmaz. A Pünkösdi Bortúrához 43 pince csatlakozott. Ezek közül a bortúrázók – a Nyitott Pince Napok keretében – tetszőleges számú pincét kereshetnek fel, ahol megkülönböztetett figyelemmel, ingyenes szakmai borkóstolóval és pince-ismertetéssel várják majd őket. Nem kell azonban elkeseredniük, ha a három nap kevésnek bizonyulna valamennyi boros kedvezmény kihasználásához, ugyanis a be nem váltott kuponokat – előzetes egyeztetést követően – az év végéig felhasználhatják a Pünkösdi Bortúrában részt vevő pincékben. A regisztráció részletes feltételei megtalálhatók a www.itthon.hu valamint a www.nyitottpince.hu oldalakon.